Özel Ambulans Fiyatları

Özel Ambulans Fiyatları

Özel Ambulans Fiyatları

Türkiye’de ki en bilinen ambulanslar, 112 ‘ye yapılan çağrılarla acil durumlara cevap veren Acil Sağlık Hizmetleri ‘dir. Yılda milyonlarca acil çağrıya cevap veren Sağlık bakanlığı acil servis ambulanslarının dışında, bir de hasta nakil ambulanslar bulunmaktadır. Bu ambulans 112 ambulanslarının sunabileceğinden daha esnek hizmetler sunan özel şirketler tarafından işletilmektedir.

Acil ambulansları, en yakın hastaneye götürülecekleri yerden 10 dakikalık bir bölge içinde hastaları alır. Özel ambulanslar ise hastaları istedikleri herhangi bir hastaneye veya bölgeye götürebilir. Tüm hastaneler, hem kamu hem de özel ambulanslardan gelen hastaları kabul etmekle yükümlüdür.

Özel ambulans fiyatları

Özel şirketler için ambulansların ücretleri düzenlenmemiştir. Tipik olarak, ücret yapıları bir taban ücret, kilometre ücretleri, ek bakım, gece ve hafta sonu ücretleri ve diğer hizmet ücretleri içerir.

Uçak, helikopter veya kara ambulans hizmeti için fiyatlar değişiklik göstermektedir.

İstanbul içi özel ambulans fiyatları : 130 TL + km başına 4 TL olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte şehirler arası hizmetler hakkında detaylı bilgi ve ücret konusunda görüşmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Özel ambulans hizmetimize yazının sonunda belirttiğimiz müşteri hizmetleri numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Özel ambulansların acil sağlık hizmetlerinde eğitimli personel bulundurması gerekmektedir. Aracın üzerinde en az bir acil tıbbi teknisyenin yanı sıra tıbbi ekipman bulunmalıdır.

Özel ambulans hizmetlerini ne zaman kullanıyorsunuz?

Daha önce de belirtildiği gibi, özel ambulanslar, hastaların belirli bir hastaneye gereksinim duyduklarında veya gerçekten “acil bir durum” yoksa 112’nin yerini almaktadır. Bunun dışında, özel ambulansların kullanılabileceği başka yollar da var.

Hastanın doktoru, hastanın alındığı yere yakın olmayan başka bir hastaneye bağlı olduğunda, hasta özel bir ambulans çağırmalı ve onu hastaneye götürmelidir.

Araçlarıyla gitmek istemeyen hastalar için, özel bir servisle iletişim kurmak daha iyidir çünkü bu hizmetler bu tür ihtiyaçlara hitap eden hizmetlerdir.

Kliniklere veya bir doktorun muayenehanesine veya tedavi merkezlerine seyahat ederken kendilerini rahat hissetmeleri için gerekli koşullara sahip olmak isteyen hastalar, özel bir ambulansa başvurmalıdır. Sıradan özel araçların, belirli hastaların ihtiyaçları için dikkat ve özeni gösterebilecek gerekli alan, rahatlık ve sağlık görevlileri yoktur. Doktorlu ambulans hizmetimiz bunun için yeterlidir.

Özel ambulanslar hastaları taburcu oldukları hastanelerden alır ve eve götürür. Ayrıca hastaları bakım evlerine götürürler.

Detaylı bilgi, soru ve diğer hizmetler için müşteri hattımız: 0532 293 9373 – 0537 938 6068

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top